تاریخ خبر:۱۳۹۵ شنبه ۳ مهر | انتشار دهنده: مرکز تولیدات و پژوهش‌های رسانه‌ای شهرداری کاشان |
چاپ خبر

شهردارمشهداردهال:

همه امکانات برای برگزاری آیین مذهبی قالیشویان فراهم شده است

شهردارمشهداردهال گفت: همه امکانات و تجهیزات برای برگزاری آیین سنتی مذهبی قالیشویان فراهم شده است.

به گزارش مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کاشان، حسين واثقي از آمادگی کامل شهرداری براي برگزاري آیین های سنتي مذهبي قاليشويان خبر داد و اظهار کرد: با هدف نظافت عمومی محوطه و آستان متبرکه سلطان علی بن امام محمد باقر(ع) در آیین سنتي مذهبي قاليشويان كارگران تنظيف شهرداري از 6 كارگر به 30 كارگر افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه فعاليت كارگران تنظيف از سه روز قبل از آیین قاليشويان در دو شيفت كاري آغاز خواهد شد، تصریح کرد: فعاليت كارگران تنظيف تا پايان جمعه سوم مهرماه و عزاداري سنتي مردم نشلج در مشهد اردهال ادامه خواهد داشت.

شهردار مشهد اردهال افزود: در روزجمعه نهم مهرماه و همزمان با آغاز آیین سنی مذهبی قاليشويان نيز به جاي استفاده از نيسان از دو دستگاه پرس زباله استفاده خواهد شد.

واثقي با اشاره به فعالیت معبربانان و برخورد با هرگونه سد معبر در منطقه تاکید کرد: 24معبربان در دو شيفت كاري و هر شيفت 12 معبربان از ساعت 6 صبح تا بعد از برگزاري آیین مذهبی سنتی قالیشویان در مشهد اردهال فعالیت خواهند کرد و با هرگونه سد معبري برخورد می شود.

وي همچنين از استقرار ماشين هاي آتش نشاني و نيروهاي آتش نشاني و امدادی در مشهد اردهال خبرداد و افزود: همه تمهیدات لازم براي جلوگيري از هرگونه حادثه اندیشیده شده است و همچنین براي تامين آب شرب و آشامیدنی زائران تانكرهایی در محوطه مستقر می شود.

شهردار مشهد اردهال با تاکید بر آمادگي شهرداري براي برگزاري مراسم سنتي مذهبي قاليشويان در دومين جمعه از مهرماه یادآورشد: شهرداری همچنین آمادگی کامل برای برگزاري مراسم سنتي عزاداري مردم نشلج درسومين جمعه از مهرماه را دارد و همه امکانات و تجهیزات خود را برای تكريم از زائران سلطان علي ابن امام محمد باقر(ع) بکار گرفته است.

 

 

 

نظرات:

ارسال نظر

لطفاً نظر خود را در مورد این مطلب ارسال فرمایید.

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخــرین خبــرها
دومین گذر فرهنگ و هنر کشور در کاشان ثبت جشنواره کتاب کودک و نوجوان در تقویم جشنواره‌ها گذرهای فرهنگ و هنر ویترین هویت شهرند اختصاص نیافتن ارز دولتی به کالاهای وارداتی آتش‌نشانی ظلم به مردم است کودکان کاشانی گردشگری با طعم کتاب را در پایتخت کتاب ایران تجربه می کنند بیش از 2400 متر مربع بهسازی کف فرش خیابان میرعماد رونمایی از گذر فرهنگ کاشان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد آغاز فاز نخست پروژه زیرگذر بزرگ شهر آسفالت بیش از 200هزار مترمربع از معابر منطقه پنج 150 نفراز رانندگان حمل و نقل بار درون شهری وحومه آموزش اطفائیه رافرا گرفتند