تاریخ خبر:۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۶ مرداد | انتشار دهنده: مرکز تولیدات و پژوهش‌های رسانه‌ای شهرداری کاشان |
چاپ خبر

خط لوله فرسوده بلای جان میدان منتظری تا خیابان فلسطین

بهره گیری از خط لوله فرسوده خیابان فلسطین را به دریاچه مصنوعی تبدیل کرد.

به گزارش مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کاشان، آبگرفتگی میدان منتظری تا خیابان فلسطین جمعه عصر کاشان را خبر ساز کرد، جدایی اتصالات  آب در میدان منتظری و هدر رفتن آب تا خیابان فلسطین موجب هدر شدن مقدار زیادی از این مایه زندگی شد.

بر اساس گزارش سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان حادثه توسط گزارش مردمی در ساعت 18:21 دقیقه به سامانه 125 اطلاع داده شد و نیروهای آتش نشان در ساعت 18:25 در محل وقوع آبگرفتگی حضور داشتند این درحالی است که زمان وقوع حادثه توسط شرکت آبفا 17:15 دقیقه گزارش شده است و دلیل عدم اطلاع رسانی به آتشنشانی در زمان شروع حادثه مشخص نیست.

حبیب الله کریمی مدیر امور آبفای کاشان در مورد بروز حادثه در گزارشی که از سایت آبفا منتشر شده، اظهار کرد: علت اصلی بروز حادثه نامناسب بودن بستر مسیر لوله گذاری و نیز اجرای خط عرضی برای انشعاب  فضای سبز و ترمیم غیر اصولی ترانشه این خط موجب نفوذ آب از فضای سبز به زیر خط اصلی و سست شدن زیر خط و عبور تریلر حامل سوخت از روی خط و جدا شدن اتصالات بوده است، فشار ناشی از عبور تریلر حامل سوخت  و سستی بستر مسیر انتقال باعث گردید تا لوله از محل اتصالات جدا شود؛ اما محمدحسین واحدیان معاون خدمات شهری شهرداری کاشان در این رابطه گفت: یکی از علل اصلی بروز این آب گرفتگی عظیم بهره گیری از خط لوله فرسوده 30 تا60 ساله منطقه وقوع حادثه بود و می توان با تعویض این خطوط لوله فرسوده از بروز چنین حوادث و مشکلاتی پیشگیری کرد.

وی افزود: برای رفع آب گرفتگی استقرار یک دستگاه بیل مکانیکی و حفر کانال توسط شهرداری کاشان صورت گرفت، همچنین برای هدایت آب  از لحظه وقوع حادثه تا رفع گل و لای، آبگرفتگی و پیشگیری از نفوذ آب به منازل و ساختمان های مجاور 30 نفر نیروی خدمات شهری مستقر شد.

در این حادثه که رفع آن حدود 8 ساعت زمان برد، مقدار قابل توجهی از آب هدر رفت و حجم زیادی از آب معادل 20 تانکر آبرسانی توسط شهرداری کاشان از محل حادثه تخلیه شد.

نقش خدمات شهری شهرداری کاشان و سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی با همکاری  شایسته مدیریت بحران فرمانداری کاشان،  هلال احمر ونیروی انتظامی و همچنین  کارکنان عملیاتی امور آبفای کاشان در رفع این حادثه حایز اهمیت است.

روح الله فدایی مدیر روابط عمومی سازمان آتشنشانی نیز با اشاره به فعالیت های این سازمان در روز حادثه تصریح کرد: این سازمان با استفاده از سه خودرو آتشنشانی، 6دستگاه پمپ کف کش، چهار دستگاه پمپ بنزینی و یک دستگاه پمپ سه فاز توانست بخش زیادی از آبگرفتگی را مرتفع سازد.

گفتنی است بر اثر این حادثه خسارت شدیدی به آسفالت میدان شهید منتظری و بلوار خلیج فارس وارده شده که جبران این خسارت بالغ بر 600 میلیون ريال هزینه در بر خواهد داشت.

 

نظرات:

ارسال نظر

لطفاً نظر خود را در مورد این مطلب ارسال فرمایید.

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخــرین خبــرها
دومین گذر فرهنگ و هنر کشور در کاشان ثبت جشنواره کتاب کودک و نوجوان در تقویم جشنواره‌ها گذرهای فرهنگ و هنر ویترین هویت شهرند اختصاص نیافتن ارز دولتی به کالاهای وارداتی آتش‌نشانی ظلم به مردم است کودکان کاشانی گردشگری با طعم کتاب را در پایتخت کتاب ایران تجربه می کنند بیش از 2400 متر مربع بهسازی کف فرش خیابان میرعماد رونمایی از گذر فرهنگ کاشان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد آغاز فاز نخست پروژه زیرگذر بزرگ شهر آسفالت بیش از 200هزار مترمربع از معابر منطقه پنج 150 نفراز رانندگان حمل و نقل بار درون شهری وحومه آموزش اطفائیه رافرا گرفتند