تاریخ خبر:۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۲ فروردين | انتشار دهنده: مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کاشان |
چاپ خبر

شهردار کاشان مطرح کرد

افزایش 3 برابری بودجه خیابان کارگر در سال 97

شهردار کاشان، برآورد سقف هزینه های اختصاص یافته برای محدوده خیابان کارگر در بودجه سال 97 را 18 میلیارد و 500 میلیون ریال ذکر کرد که نشان دهنده رشد حدود سه برابری نسبت به سال های گذشته است.

به گزارش مرکز ارتباطات وامور بین الملل شهرداری کاشان ، سعید ابریشمی راد در مسجد حضرت ولیعصر(عج) خیابان کارگر در جمع اهالی این منطقه اظهارکرد: شهرها سال هاست توسط مردم اداره می شود چراکه هر اتفاقی که در شهر روی داده و هر حرکتی انجام می گیرد هزینه آن بر عهده شهروندان است.

وی در ادامه با یادآوری وعده الهی در کلام وحی مبنی بر هدایت انسان ها بر اساس قلوب پاک و عقل سلیم بیان کرد: عقلانیت که لازمه سعادت مندی و هدایت است مولفه هایی مانند پرهیز از خودرأیی و احترام به خرد جمعی، تناسب کار با توان و تشخیص درست اولویت ها دارد.

شهردار کاشان با اشاره به شناسایی و استفاده از ظرفیت معتمدین محلات در تدوین بودجه 97 و تصویب آن در شورا عنوان کرد: در خیابان کارگر نیز این فرآیند شناسایی صورت پذیرفت و بودجه متناسب با دغدغه های مردم منطقه تنظیم شد.

ابریشمی راد، تعیین سقف هزینه 6  تا 8 میلیارد ریالی در سال های پیشین را یادآور شد و خاطرنشان کرد: این میزان اعتبار با حدود سه برابر افزایش در سال جاری تا مبلغ 18 میلیارد و 500 میلیون ریال برآورد شده است.

وی با تأکید بر لزوم هزینه درست منابع مردم در انجام امور شهری، هزینه 220 میلیارد ریالی برای رفت و روب و جمع آوری تصریح کرد: شهرداری هر شب در شهر اقدام به جمع آوری زباله می کند این در حالی است که با یک تعامل صحیح از سوی شهروندان می توان با کم کردن نوبت های زمانی این فرآیند، هزینه جمع آوری را تا نصف کاهش داد.

سکاندار مدیریت شهری کاشان با بیان اینکه وقتی برای مردم کار می کنیم باید با آنها صادق باشیم، شرایط اقتصادی کشور و به تبع آن وضعیت مالی شهرداری را یادآور شد و افزود: آنچه در شهر است دارایی مردم بوده و همه باید مراقب این سرمایه عمومی در این شرایط دشوار اقتصادی باشیم.

ابریشمی راد به جمعیت 14 هزار نفری اهالی خیابان کارگر اشاره و بیان کرد: میزان عوارض نوسازی سالیانه شهروندان این منطقه به بیش از 15 میلیارد ریال می رسد.

وی با اشاره به فراهم شدن شرایط پرداخت اقساطی عوارض خاطرنشان کرد: شهروندان می توانند با استفاده از این امکان علاوه بر پرداخت عوارض خود به صورت اقساطی و ماهیانه، شهرداری را در ارائه خدمات شایسته تر یاری کنند.

این مسئول با بیان اینکه شهر برای اداره خود ناگزیر به اتکا به درآمدهای خود است بر ظرفیت های مردمی و بومی کاشان بزرگ تأکید کرد.

ابریشمی راد، همچنین با اذعان به لزوم توجه بیشتر به خیابان کارگر بیان کرد: این محدوده از بسیاری خدمات محروم است و مورد توجه لازم آنگونه که شایسته اهالی آن بوده قرار نگرفته است.

وی در ادامه با بیان اینکه توسعه در شهر مبتنی بر فرهنگ جامعه است گفت: ‌اگر می خواهیم توسعه پایدار یا فرهنگ متوازن داشته باشیم باید فرهنگ عمومی در شهر ارتقا پیدا کند.

شهردار کاشان تأکید کرد: بسیاری از معضلات نظیر مشکلات ترافیکی و عدم رعایت قانون در امر رفت و آمد ریشه فرهنگی دارد.

ابریشمی راد مساجد را کانون های نورانی محلات توصیف و تصریح کرد: هر مسجد کانونی برای توسعه فرهنگ عمومی و ارتقای فرهنگ اجتماعی است چنانکه یکی از سیاست های شهرداری در عرصه فرهنگی تبدیل این کانون های نورانی به محور توسعه محلات است.

 


برچسب ها

نظرات:

ارسال نظر

لطفاً نظر خود را در مورد این مطلب ارسال فرمایید.

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخــرین خبــرها
آب گیری 62 آب انبار با ظرفیت 30532 مترمکعب انجام شد بازسازی بازارچه سردار/ طراحی و احداث آمفی‌تئاتر روباز عملیات عمرانی منطقه دو در فاز پیشرفت قرار گرفت اجرای 30 پروژه فعال در سه منطقه شهری/ایستگاه ‌آتش‌نشانی راوند احداث می‎شود بیش ازسه میلیون مترمربع چمن زنی در سطح منطقه فرهنگ عمومی ریشه در آموزه ها و باورهای دینی دارد خدمت در شهرداری وطیفه ای سنگین و خطیر خبرنگاران در حقیقت به لحظات ماندگاری می بخشند/ حمایت از رسانه ابزاری برای جامعه پذیری است تعامل سازمان فرهنگی ورزشی کاشان با باغ کتاب تهران آتش نشانان کاشانی چاه کن۲۰ساله را نجات دادند
اخبار تصویری
اجرای 30 پروژه فعال در سه منطقه شهری/ایستگاه ‌آتش‌نشانی راوند احداث می‎شود عملیات عمرانی منطقه دو در فاز پیشرفت قرار گرفت بازسازی بازارچه سردار/ طراحی و احداث آمفی‌تئاتر روباز بازدید اساتید خارجی زبان فارسی از شهر سهراب سپهری آزادسازی 12 پلاک در مهمترین قطب خرید شهر ثبت و پاسخگویی بیش از 900 پیام و درخواست مردمی در سامانه137 آتش نشانان کاشانی چاه کن۲۰ساله را نجات دادند آزادسازی ملکی با ارزش بیش از 9میلیارد ریال بهره برداری از میدان ذوالفقار با پنج میلیارد ریال اعتبار اهدای خون آتش نشانان کاشانی به مناسبت هفته انتقال خون
پربازدیدترین خبرها
آزادسازی 12 پلاک در مهمترین قطب خرید شهر بازدید اساتید خارجی زبان فارسی از شهر سهراب سپهری بهره برداری از میدان ذوالفقار با پنج میلیارد ریال اعتبار ثبت و پاسخگویی بیش از 900 پیام و درخواست مردمی در سامانه137 بهسازی پیاده رو خیابان طالقانی با 1800 مترمربع کف فرش نزدیک به سه هزار پیام ثبت شده در سه ماه نخست سال مبنی بر مباحث نگهداشت شهر اهدای بیش از 6 هزار سی سی خون توسط کارکنان سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان آتش نشانان کاشانی چاه کن۲۰ساله را نجات دادند اهدای خون آتش نشانان کاشانی به مناسبت هفته انتقال خون آزادسازی ملکی با ارزش بیش از 9میلیارد ریال